UKR-SEPRO Belgesi / Ukrayna Standartlarina Uygunluk Belgelendirme

UKR-SEPRO Belgesi / Ukrayna Standartlarina Uygunluk Belgelendirme Neden Gerekli?

UKR-SEPRO Belgesi ; her ülke kendi gümrüklerine gelen ürünlerin kalitesini sorgulamaktadır. Bu paralelde Ukrayna da benzer tavrı göstermekte, ithal ürünlerden sertifika istemektedir. Bu ülkeye sıkça sevkiyat yapan firmalar bu belgeye gümrükte ihtiyaç duymaktadır.
 
Öte yandan, iç piyasada prestij sağlama yönüyle bu belge gereklidir. Bugün için TSE ve ISO 9000 Serisi Kalite Güvence Belgeleri bizim için nasıl bir anlam taşıyorsa, o ülke için kendi sertifikası da aynı prestij ve güvenilirlik anlamını taşımaktadır.
 

UKR-SEPRO Belgesi / Ukrayna Standartlarina Uygunluk Belgelendirme Nasıl Alınır ?

UKR Sepro Belgesi için ürünleriniz önce tarafımızca incelenir, firmanız hakkında genel bilgiler Rusça`ya çevrilerek kataloglarınızla birlikte Kiev`de sertifika kuruluşlarına gösterilir. Fiyatlandırma için Resmi müracaat gereklidir. Tarafımızla yapacağınız sözleşme doğrultusunda işleminiz başlar ve Ukrayna`dan Yetkili Eksperler gelerek üretim yerinizde inceleme yapar. Numunelerin Kiev`deki Test Merkezinde incelemesi yapıldıktan sonra 20 ile 30 gün içinde sertifikalar teslim edilir.
 

UKR-SEPRO Belgesi / Ukrayna Standartlarina Uygunluk Belgelendirme Çeşitleri nelerdir ?

 UKRSEPRO Belgesi daha çok hangi süre için verildiği ile alakalıdır:
 
UKR-SEPRO Belgesi iki yıl için :

UKR-SEPRO Belgesi üretim yerinde yapılan inceme ve bunun sonucu düzenlenen tutanak ile belli ürünler için verilen sertifika tipidir. Bunu alacak olan firmalarda ISO 9000 serisine sahip olma şartı aranmamaktadır. Birçok durumda bu sertifika tercih edilmektedir. Ürünlerin Ukrayna normlarına uygunluğu kontrol edilir.
 

UKR-SEPRO Belgesi Beş yıl için:

UKR-SEPRO Belgesi firmanın sistemi üzerinde ve üretim yerinde yapılan inceleme sonucunda düzenlenen tutanak ile belli ürünler için verilen sertifika tipidir. Bu belgenin alınabilmesi için firmanın ISO 9000 Kalite Güvence Sistemine sahip olması gerekmektedir. Ürünlerin Ukrayna normlarına uygunluğu kontrol edilir

 Konu ile ilgili ayrıntılı açıklamalara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

link

Neden Gerekli?

link

Nasıl Alınır?

link

Çeşitleri Nelerdir ?

 

Ürün Belgelendirme

tunakurumsal.com, 2007 - 2009, Tüm Hakları Saklıdır

Şarkı Sözü

Bengü Yaralı

Demet Akalın Giderli Şarkılar

Erdem Kınay Ft. Merve Özbey Duman

Gökhan Özen Budala

indir

Gülşen Kardan Adam

Hande Yener Hasta

Sertab Erener İyileşiyorum

Soner Sarıkabadayı İnsan Sevmez mi?

Gülşen Yatcaz Kalkcaz

dinle

Oğuz Berkay Fidan Ft. Murat Boz – Olmuyor

Ersin ÖZDEMİR